Mé názory

Taháky

28. listopadu 2009 v 13:40 | Mima
Taháky

Dnešní svět je plný lží, nespravedlnosti a neférového chování ... Každému přijde normální, že tu a tam udělá něco proti pravidlům a vlastně už to není jen občas, přijde mi, že si skoro každý dělá co chce a nebere ohled na ostatní ....

Ikdyž to nejspíš není tak hrozné, nespravedlnost a podvody jsou zkrátka všude ...

3x hurá škole!

13. října 2009 v 19:20 | Mima
3x hurá škole!

"Škola základ života", možná kdysi jeden chytrý člověk pronesl ...

Popravdě ... každý si o tom myslí své. Hlavně ti, kteří jsou ještě stále nuceni chodit do školy a jsou jí natolik otráveni, že je ani nenapadne, hledat na tom něco pozitivního ...
Proč taky? Žijí v přesvědčení, že nic dobrého na tom není a kdyby přece jen něco, tak jsou to kamarádi a přestávky.

Proč jsem tak škaredá a ostatní lidi tak neupřímní?

26. září 2009 v 16:30 | Mima
Proč jsem tak škaredá a ostatní lidi tak neupřímní?

... proč se nikdo nedrží hesla: "Upřímnost nade vše." ?

Určitě to znáte, hodně málo lidí je zcela a naprosto upřímných. No, možná, že se pletu, ale vycházím čistě z mého života, okruhu mých známých, přátel či nepřátel ...

Proto mě hodně mrzí, že se mezi nimi najde jen málo takových, kteří se nebojí říkat pravdu upřímě do očí, i přestože ví, jak by se mu to mohlo vymstít.

Co je to láska?

11. září 2009 v 20:29 | Mima
Co je to láska?

Proč vysvětlovat lásku odbornými názvy a slovy? Pro mě je to pocit, že mám někoho nade všechny ráda a moc mi na něm záleží.

Při slově láska se mi vybaví tisíc otázek, příběhů, okamžiky mého života mi proletují v hlavě a já se naprosto strácím ...

Všude jen samé peníze ...

6. září 2009 v 17:09 | Mima
Všude jen samé peníze ...

... dá se bez nich žít?

Už z principu mi skoro každý odpoví, že peníze mnohdy nic neznamenají a nejsou na světě to nejdůležitější. Že se bez nich snadno obejdeme a dá se bez nich žít.

Je ale fakt, že pro dnešní lidi znamenají peníze mnoho, ikdyž si to neuvědomují, nebo si to hold nechtějí připustit. Ale je to tak a co je špatné na tom, přiznat si, jak to s penězi doopravdy je?

Fotka jako fotka!

28. srpna 2009 v 12:29 | Mima
Fotka jako fotka!

... kdyby ... ale pravda je jiná.

Nechápu smysl fotek, kde někdo fotí sám sebe, jako někoho, kým doopravdy není. Myslím tím fotky těch pubertálních slečen, co jim jde na fotkách vidět jen půl hlavy a vypadají tak úplně jinak, než ve skutečnosti.

Proč jsou někdy rodiče tak na obtíž?

18. srpna 2009 v 11:59 | Mima
Proč jsou někdy rodiče tak na obtíž?

Vždyť jsou to právě oni, co nám dali život a jsou s námi v dobrém i ve zlém. Snaží se nám pomáhat a mít nás rádi ..

Není divu, že se na nás občas naštvou a vrazí nám facku. Ostatně k tomu většinou mají pádný důvod. Ono není zrovna lehké starat se o ty neposlušné tvory- tedy nás, děti.

Všechno jednou zkončí

12. srpna 2009 v 13:09 | Mima
Všechno jednou zkončí

Čím jsem si zasloužila být v soutěži na blog.blog.cz ? :D

Jsem moc ráda, že můžu vidět svůj blog mezi pěticí blogů, vybraných tento měsíc, aby mezi nimi ostatní rozhodli, který je z nich ten nelepší. Na druhou stranu mě trochu mrzí, že za pár dní hlasování zkončí ...

Fotografování- zábava nebo umění ???

9. srpna 2009 v 20:09 | Mima
Fotografování- zábava nebo umění ???

Kdysi jsem si myslela, že focení je jen o tom, že zmáčknu ten velký čudlík a tím zvěčním nějaký zážitek a vůbec cokoli, k čemu bych se časem ráda vrátila. Vlastně i tak se to dá brát.

Časy se mění a názory také

29. července 2009 v 9:39 | Mima
Časy se mění a názory také

... já však nedokážu pochopit mé uvažování před několika lety, když jsem byla ještě malinkatý prcek, co o světě téměř nic nevěděl ...

Teď už jsem zase o něco chytřejší, ale neříkám, že jsem chytrá, jen toho vím daleko víc, než předtím. I moje názory na život a na svět se liší.

Život bez elektroniky ...

21. července 2009 v 8:29 | Mima
Život bez elektroniky ...

... to si dneska snad nedokážeme představit. Zvlášť bez počítače by někteří z nás byli úplně ztraceni. Ale jde to, představte si, že to jde a nic na tom není ...

Je to zvláštní, ale i ve škole už se bez počítačů neobejdeme, přestože by nás měli vychovávat tak, abysme se nestali počítači "závislí".

Nevzdávej se !!!

14. července 2009 v 10:19 | Mima
Nevzdávej se !!!

Jsou lidi, kteří prohru snesou s radostí a naopak i takoví, kteří neradi prohrávají.

Záleží na tom, jak se člověk k prohře postaví. Jestli si dokáže přiznat, že někdo byl lepší a že ne vždy vyhraje právě on. Ono to taky nejde, aby jeden pořád vyhrával a ostatní byli vžycky ti horší.

Sebekritika

26. června 2009 v 20:00 | Mima
Sebekritika

Dokážete se pochválit ???

Řekla bych, že jo. Určitě jste na sebe pyšní, když se vám něco povede a ještě k tomu vás za to někdo pochválí.

I učitelé jsou lidi

22. června 2009 v 21:09 | Mima
I učitelé jsou lidi

Taky tak nemáte rádi školu ??

Někdo chodí do školy rád, jiný ji nesnáší. Někdo kvůli učení a jiný kvůli učitelům.

Ale i učitelé jsou jenom lidi. To, že vám dávají občas pětky nebo poznámky, zlobí se na vás protože neposloucháte, to přece ještě neznamená, že jsou nečím jiní.

Ve dvou jde všechno líp ...

14. června 2009 v 21:10 | Mima
Ve dvou jde všechno líp ...

Nemyslím si, že je to tak vždycky. Někdy chci být nejradši sama a nehodlám se bavit s ostatníma. Když už jsme u toho, já osobně nemám ráda hry, kde se máme domlouvat ve skupinkách s několika lidma- většinou má každý jiný názor a už takoví 3 lidé se spolu těžko dohodnou ....

Ovšem někdy se ten druhý hodí.

Nekritizujte, dokud nepoznáte ...

6. června 2009 v 11:00 | Mima
Nekritizujte, dokud nepoznáte ...

Každý je jiný, ale přesto si to neuvědomujeme. Je to běžná lidská chyba. Tak běžná, že už ji nikdo neřeší a bere to jako samozřejmost.

Ať chceme nebo nechceme, vždycky máme sklon k posuzování druhých podle toho, jaké máme zkušenosti s podobným člověkem ...

Když trávím čas nad sešitem ...

30. května 2009 v 21:50 | Mima
Když trávím čas nad sešitem ...

Učení je zvláštní. Někdy se těším, ikdyž se mi nechce. Prvních 5 minut jsem nadšená z toho, jak mi to jde, ale počáteční nadšení brzo přejde. Pak následuje jakási nervozita z toho, že se to neztihnu naučit. Pocity netrpělivosti jsou doslova nejhorší. Mám pocit, že musím za každou cenu vstát ze židle a něco jít dělat, přestože jsem unavená a za normálních okolností bych byla ráda, že sedím.

Měj rád sám sebe, tak jako druhé ...

29. května 2009 v 21:09 | Mima
Měj rád sám sebe, tak jako druhé ...

Někdy se lidé zbytečně moc kritizují. Je dobré si přiznat vlastní nedokonalost a snažit se to napravit. Člověk by se ale měl naučit hledat na sobě spíše ty pozitivní věci.

Chcete být slavní ???

21. května 2009 v 21:10 | Mima
Chcete být slavní ???

Chtít můžete a taky je možné, že se vám to jednou podaří, přeju hodně štěstí. Já bych slavná být nechtěla. Nedovedu si totiž představit ten život plný strachu, aby se o mě náhodou něco nedozvěděli novináři- dotěrní lidi, kterým nejde jenom o pravdu.

Do you speak english ???

10. května 2009 v 16:20 | Mima
Do you speak english ???

Většina z vás si asi nadpis dokáže poměrně snadno přeložit. Ale najdou se i takoví, co angličtinu příliš neovládají. Přesto je dnes ta známá angličtina rozšířená po celém světě, stejně tak i na blozích. No netvrďte mi, že jste se ještě nikdy nesetkali s takovým polo-anglickým článkem nebo zkratkami pocházejícími jak jinak než z angličtiny.
 
 

Reklama